Architektura!

Portal online!

dywany shaggy

Posted by admin On January - 8 - 2019
dywany shaggy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jaki chodnik zastosować dla alergika?

Alergie na kurz oraz różne sierści są obecnie nagminne. Czy w pokojach, w których przebywają takie osoby bezpiecznie będzie uwzględniać dywan albo wykładzinę? Gorąco namawiamy do analizy!

Na ogół świadomy alergik wie, że lepiej jest stronić od tego typu zakamarków, gdzie magazynują się groźne dla nich alergeny. Często do takowych lokalizacji może także należeć puszysty, okazały dywan lub chodnik. Na ogół nie będzie w takim pokoju też chętnie widziany chodnik z wełny, ponieważ materiał ten w pierwszych tygodniach eksploatacji dość strasznie pyli. Praktyczne jest raczej wykorzystanie syntetycznych dywanów wytworzonych z polipropylenu lub poliestru.

Praktyka pokazuje, że nieduży dywan mógłby być nawet we wnętrzu, z którego na stale korzysta alergik. Czemu? Mianowicie skromny dywan usytuowany w miejscu często uczęszczanym ‘zbiera’ rozmaite pyłki, sierść, dzięki czemu nie rozprzestrzeniają się one po całym pomieszczeniu. Oczywiście takowy szary dywan musimy jak najczęściej czyścić – optymalnie jest, gdy jest to dywan z raczej krótkim runem, żeby można go było dogłębnie wyprać.

Wybierając dywan dla alergików dobrze jest także zwrócić uwagę na jego solidność wykonania – czy przypadkiem runo szarego dywanu nie zacznie się kruszyć lub powodować przeróżne, rozchodzące się po wnętrzu drobinki? Absolutnie takie zjawisko nie byłoby korzystne dla nikogo – a w pierwszej kolejności persony miewającej trudności z płucami. Najlepszym pomysłem będzie podpytanie w takim zagadnieniu osoby, która obecnie proponuje nam w ofercie dane modele wykładzin. Zazwyczaj nie musimy łatwo rezygnować z zastosowania wykładziny w planowaniu wnętrza. Obecnie dostępny jest tak ogromny wybór przeróżnych produktów, że każdy szybko znajdzie coś dopasowanego do jego potrzeb.
źródło: dywany shaggy


Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube